ABD’li eski drone operatöründen itiraf: "Çocuk öldürüp, köpek diye rapor ettik"

Cu, 14/02/2020 - 10:38

Katil ABD’nin eski drone operatörü Brandon Bryan'dan gündeme düşecek bir itiraf geldi. Bryan utanmadan "Çocuk öldürüp, köpek diye rapor ettik" dedi.

Welayet News - ABD'nin katilliği yine tescillendi!

Eski Amerikalı askerden görevde olduğu süre için önemli itiraflar geldi."Amerikan ordusunun Nazilerden 'daha beter' olduğu itirafında bulunan ABD’li eski drone operatörü Brandon Bryant, Afganistan’da bir çocuğu öldürdüğünde bağlı olduğu üsteki yöneticilerin kendisine “bunun sadece bir köpek olduğunu” söylediğini anlattı.

Katil asker Bryant, ABD Hava Kuvvetleri’ne 19 yaşında girdi, ilk ölümcül saldırısını 2007’de düzenledi. Yer aldığı filo, 2006’dan 2011’e kadar içlerinde kadınlar ve çocukların da olduğu bin 626 hedefi vurdu.

Verdiği röportajda Bryant, “Bacaklarından kanın fışkırmasını gördüm. Sonra da yatışmasını izledim. Ekrandaki bu görüntü hala kafamın içinde duruyor. Ne zaman düşünsem hala acı çekiyorum” dedi.

Bryant ayrıca, “Tetiğe bastığımda bunun yanlış olduğunu biliyordum. Füze hedefi vurduğunda bir katile dönüştüğümü ruhumda hissediyordum” diye ekledi.

 Yeni yorum ekle