Siyonist General: Hizbullah'ın Hassas Füzeleri, Derinliklerimizi Hedef Alacak

Cu, 17/01/2020 - 16:06

Siyonist bir general, İsrail rejiminin İran ile yüzleşemeyeceğini kabul ederek şöyle dedi: "Hizbullah işgal altındaki Filistin topraklarını hassas füzelerle hedef alacak ve ağır kayıplar ve hasar verdirecektir."

Welayet News - Ray el-Yevm gazetesi Zahir Andraws kaleme aldığı bir haberde şöyle dedi: "Güvenlik ve siyasi düzeydeki tüm İsrail çevreleri ve liderleri, bu rejimin iki stratejik zorlukla karşı karşıya olduğunu kabul ediyor. Birincisi, İran'ın Suriye'deki varlığını sürdürmesi, ikincisi Hizbullah'ın hassas füzelere erişimi."

Yazar, yazının devamında şöyle diyor: "Hizbullah bu füzeleri önümüzdeki savaşta kullanacaktır. Tel Aviv'deki kaynaklar, İsrail ve ABD tehditlerine rağmen Hizbullah'ın bu tür füzeleri elde etmeye devam edeceğini söylüyor. Bu füzeler İsrail'in karar alıcıları ve güvenlik çevreleri için ciddi bir zorluk teşkil ediyor; çünkü İsrail liderlerine göre bu füzeler her noktada (işgal altındaki Filistin'de) yaygın yıkıma neden olabilir."

Bu bağlamda, İsrail Askeri İstihbarat Teşkilatı'nın Stratejik Savaş Planlama Birimi'nde görev yapan eski hava kuvvetleri komutanı General Umer Denk, Hizbullah'ın füze tehdidinin her zamankinden daha tehlikeli olduğunu söyledi.

General Denk, Siyonist rejim radyosuna (FM103) verdiği demeçte şöyle bir açıklamada bulundu: "Bu rejim, İranlıları Suriye'den çıkarma gücüne sahip değil. Aynı şekilde onların bölgedeki varlıklarını da sınırlayamaz."

Buna ek olarak, İsrail rejimi, İran'ın seyir füzeleriyle başa çıkabilen savunma sistemlerine sahip olmadığını açıkça ve resmi olarak kabul etti. Üst düzey İsrail güvenlik yetkilileri, İran'ın yanı sıra Hizbullah ve Suriye'nin bu füzeleri gelecekte rejimle yapılacak bir savaşta kullanacağını ve özellikle İsrail rejiminin stratejik tesislerine önemli zararlar vereceğini tahmin ediyor.

Benzer şekilde, Tel Aviv'deki üst düzey güvenlik kaynakları İsrail rejimi için en kötü senaryonun iç cephesine günde binden fazla roketin düşmesi olduğunu söylüyor.

Bu kaynaklar, Hizbullah askeri kanadının yeşil ışık alırsa, sadece ön cephede hasar vermekle kalmayıp, özellikle hassas füzelerle işgal altındaki Filistin'in derinliklerini de hedef alacağını ve İsrail rejimine ağır kayıplar verdireceğini belirtiyor.Yeni yorum ekle